2020-10-29, 18:22
  #661
Medlem
Sofiajadetarjags avatar
Kan de frbjuda islam i Frankrike? Det kanske r dags att sga ifrn.
Citera
2020-10-29, 18:24
  #662
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Sam.Boyd
Egentligen s borde det g att stta dem i gummibtar utanfr kusten utan idehandlingar...

Om vi frsker frankra denna frga med trdtopic, s kan man vl sammanfattningsvis sga att denna muslimska terrorattack mot oskyldiga civila fransmn, precis som alla de andra, otaliga muslimska terrorattacker mot oskyldiga civila runtomkring i Europa som fregtt denna attack, r en direkt fljd av den ppna grnser-politik som regimen tvingat p svl fransmn, svenskar, tyskar - ja, alla vsteuropeiska folk och lnder. Dessa mnniskor mste ka hem om vi ngonsin vill se ett slut p detta vansinne.

Det spelar egentligen inte s stor roll hur de ker hem igen, det viktiga r att de ker hem igen. Ska vi hrdra denna frga s blir de personer som stter sig i vgen fr krav p TERVANDRING i praktiken att betrakta som "enablers" fr muslimska terrordd likt dem idag.
Citera
2020-10-29, 18:25
  #663
Medlem
DrunkenZealots avatar
Citat:
Ursprungligen postat av GretelThronberg
Macron och resten av politikerna i Frankrike gjorde verkligen allt fel, 100%, i efterspelet av knivattacken mot en lrare (utfrd av ensam grningsman). De borde ha skt frsoning med landets muslimer och visat dem omtanke, istllet kar de polariseringen ytterligare med rena hetsjakten p muslimska organisationer och mosker, dr mnga muslimer fngslas under frnedrande former fastn de inte ens begtt brott (heliga yttrandefriheten gller tydligen inte muslimer som kritiserar lrare och andra som hdar eller frnedrar islam och muslimer som grupp).

Varje gng Macron kastar bensin p elden s blir det en explosion, trots att han har mjligheten att slcka polariseringens eld. Att han ALDRIG lr sig! Frsoning och tolerans r den enda mjliga vgen, Europas muslimer r hr fr att stanna, de ska ingenstans.
Ok. Lyssna nu din fntratt.

Nr hitler gasade judar, skulle de skt frsoning med nazisterna och visat dem omtanke. Osv....

r du betald fr att skriva den skiten du gr eller r din hjrna konfigurerad s att du bara lskar ondska?
Citera
2020-10-29, 18:25
  #664
Medlem
Sam.Boyds avatar
Citat:
Ursprungligen postat av KIBy
Vilken bra ide! Svara med samma mynt s att sga, Ni kom hit utan handlingar till vrt land, ni fick ny identitet, bostad, klder, mat, bidrag, mjlighet till gratis utbildning, gratis sjuk och tandvrd, medborgarskap, men nu r det slut-FINITO, ADJ, medborgarskapet uppbrutet liksom alla IDhandlingar, bidrag, detta r det sista ni fr, gummibten, frsvinn..

Blir skert kaos en bra stund, men det r det vrt...

Jag r lvertygad om att det skulle bli mer ordning o reda med deportering.

Det har ju framkommit att de problempersoner vi i vst vill bli av med vill inte deras egna lnder ha tillbaka. Det sger en del om vad det r fr personer o varfr de flytt hit...

Det som skett i Nice r dock lite unikt. Hr r det en jihadist som tydligen rest till Frankrike enbart fr att utfra terrordd.
Citera
2020-10-29, 18:26
  #665
Medlem
Zaedrewss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av LeavesOfGrass
Som jag skrev i ett tidigare inlgg, Insha Allah en dag ska Rom teruppst och ta tillbaka Konstantinopel. Muhammedanerna ska f smaka p den vreden som byggs upp just nu. Blodet som araber/arabiserade negrer/annat smutsfolk har p sina hnder kan inte jmfras med turken, turken har ddat och vldtagit lngt fler. Bara se p hur turken frskte ta ver Europa (och delvis lyckades). Folk glmmer vldigt ltt, det sitter "nationalister" hr p flashback och frsvarar den smutsiga turken. S jvla pantade.

En dag s! Jo svrt att se dessa jvla pantade svenskar. Gilla olika typ! Hjrndda r vad de r. Historielsa idioter. Islam tog Konstantinopel om inte fr slaget vid Wien hade de tagit n mera. Nu som vi ser hr pgr kriget fortsatt. De vill ta ver oss!
Citera
2020-10-29, 18:26
  #666
Medlem
Sofiajadetarjags avatar
Citat:
Ursprungligen postat av AussieRedMan
Ungefr som att sga, ingen gillar norrmn pga Breivik

Hur mnga muslimska terrorbrott har det inte varit under de senaste 5 ren? Det r ett extremt stort antal runt hela vrlden.
Citera
2020-10-29, 18:26
  #667
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Vafalls09
Vst har redan uttryckt sig att vi kommer markera mot Erdogan, Trump har sagt det flertalet gnger tex.

Erdogan blir inte kvarlevande om han fortstter s hr.

Se Saddam, Bin-Ladin mfl

Problemet r att han r vldigt omtyckt i Turkiet av hundarna till turkar. Kommer vi se ett krig mot Turkiet? Aldrig, i alla fall inte de nrmsta 50 ren. Det hr r ett ypperligt tillflle fr vrlden att erknna folkmordet p assyrier, armenier och pontiska greker fr att irritera turken. Men inte ens vr egna Rven vgar gra det trots att han kte runt till freningar av dessa nationaliteter och fiskade rster genom att lova att hans regering skulle implementera riksdagens beslut 2010 i regeringen om de rstade p honom att bli stadsminister. ckliga jvla rttor, Rven och Erdogan.
Citera
2020-10-29, 18:29
  #668
Medlem
I trden diskuteras petitesser hit och dit.. ni borde fatta att det finns inga genvgar!
Frankrike kan mycket vl vara det frsta landet som drabbas av inbrdeskrig.
Redan nu r muslimerna i majoritet i Marseille. Dom frkar sej fort, mer n gemene fransman.
Muslimer kommer aldrig assimileras i europeisk kultur.
Politiker som r landsfrrdare gentemot befolkningen finns i mnga lnder.
Det finns tv alternativ:
Endera flyttar vi tillbaka muslimerna till deras hemlnder.
Eller s gr ett fritt demokratiskt europa under.
Citera
2020-10-29, 18:29
  #669
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Zaedrews
En dag s! Jo svrt att se dessa jvla pantade svenskar. Gilla olika typ! Hjrndda r vad de r. Historielsa idioter. Islam tog Konstantinopel om inte fr slaget vid Wien hade de tagit n mera. Nu som vi ser hr pgr kriget fortsatt. De vill ta ver oss!

Historielsa idioter r vad de allra flesta svenskar r.

Vad dessa hundar till muslimer inte frstr (de frstr inte mycket) r att konsekvenserna av att skrmma upp folk r att alla muslimer drabbas av det hr. Jag kper inte att Europa r frlorat. Ju fler muslimer som slpps in och ju fler attacker vi ser, desto mer kommer den vita mannen att vilja ta tillbaka det som han s lnge tagit fr givet. Sitt land, sitt folk och sin stolthet. Jag blir glad ver dessa terrorattacker, i det lnga loppet r det vad som krvs fr att idioterna ska vakna.
Citera
2020-10-29, 18:31
  #670
Medlem
Hga odds p en presskonferens frn Rfvn la Nya Zeeland-skjutingen, va?! Har sett att han twiitrat, men mer frdmande n s lr det vl inte bli?!
Citera
2020-10-29, 18:32
  #671
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av bmbamse
Hga odds p en presskonferens frn Rfvn la Nya Zeeland-skjutingen, va?! Har sett att han twiitrat, men mer frdmande n s lr det vl inte bli?!

Ska idioten frdma sin egen politik? Nej, det gr inte.
Citera
2020-10-29, 18:34
  #672
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av fiftyforfifty
Vad har Turkiet stadkommit de senaste 100 ren? Vad har ni att vara stolta ver? En gng i tiden ett ngot tolerant land men inte nu lngre... utvecklingen gr t helt fel hll.

Bra frga, och fr besvara frgan mste man stlla sig frgan: Vad hnde fr 100 r sen dom ndrade det?

Jo islamiska styret och Khalifatet upphrde.

S vill vrlden bli av med frustrerade och arga extremister och terrorister s mste muslimerna ha en ledare som kan ge order.

Sedan 100 r tillbaka s har muslimerna ingen khalif och drmed ingen enhetlig ledare som kan sga t de hur att agera. S varje grupp eller klan eller stam har egen ledare som kan beordra saker utan konsekvens.

En khalif r ansvarig infr alla muslimer och om han beordrar ngot utanfr islam, s som terror, s avstts han d muslimerna som r emot terror r mnga mnga fler n de fr.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in