Citat:
Ursprungligen postat av
totalattack
Håll nu käften och sitt ner på din fitta, hjärtat. Lugna ner dig lite i östrogenpsykosen. Sverige hade mått så bra idag, i Corona-krisen, om kvinnan aldrig fått sätta sin fot i det offentliga rummet med sin känsloaktivism. Det är ert fel att Sverige faller sönder. Fatta att vi går in i en global ekonomisk depression och Sverige är beväpnade med några hundra tusen analfabetiska kvinnohatande flyktingar och genuspsykotism.
Tycker du att folk ska hålla käften ska du hålla dig till din dagbok och inte skriva på diskussionsforum, bubben, för här blir du emotsagd när du skriver dumheter. Och du, kolla upp testosteronhalten, är man så jävla gnällig som du är den ofta alldeles för låg.
Ja, du är mitt uppe i en pandemi. Ja, det kan vara skrämmande. Ja, ekonomin brakar åt helsike över hela klotet samtidigt och ingen vet hur det slutar. Och du hör till sorten som genast letar efter vems fel det är istället för hur man kan hjälpa till att lösa problem. Det är OK. Ta det lugnt. Det kommer att gå över en dag fast du som vanligt inte lyft ett finger mer än för att skriva ännu ett gnällinlägg på Flashback.
Kvinnor däremot, går aldrig över. Det är bara att du hackar i dig det. För din egen skull.