Citat:
Ursprungligen postat av
HeligModer
Hon satt i sin live och pratade i typ 20 minuter om Jasmine. Folk påpekade att hon är en mobbare, och hon svarade "Är gärna en mobbare om det är det jag blir när jag pratar om någon som sagt de sakerna hon sagt till mig" typ. Sedan sa hon även att "Jasmine vet inte ens att jag säger det här så tror inte hon uppfattar det som att jag mobbar henne", ungefär. Som att man inte kan mobba folk bara för att de inte hör det.
Så det är bra mycket mer än bara en story från Amilias sida. Hon har ju även ältat detta och pratat skit om Jasmine i varenda live sedan hon åkte ut.
Jag kollade på hennes live nu. Folk ställde frågor om Jasmine som hon svarade på. Att hon ägnade flera minuter åt att prata om just henne var pga att frågor kom in gällande det eftersom det var så aktuellt. Det var direkt efter att hon varit inne och träffat henne. Jag ser inga konstigheter med det alls. Vad ska hon annars prata om.
Förutom att bara svara på frågorna, berätta sin version osv så sa hon vissa nedvärderande saker om Jasmines intelligens bland annat. Ungefär sådant som folk brukar ta upp här på flashback. Skillnaden är att Amilia var en deltagare i programmet och gör det öppet, till skillnad från de som uttrycker sig här. Dessutom har de en beef.
Hon kanske har ältat det i sina lives för att Jasmine har ältat det inne i huset. Sen har Amilia nog sett nytt material också..