Citat:
Ursprungligen postat av
Keldon
Fyra raka uddamålsförluster. Nu dags för MFF borta. Kan ju bara sluta på ett sätt.. 5målsförlust. Därefter topplagen Sirius och Mjällby och sedan AIK. Går det att undvika att åka ur I år?
Nu har inte jag sett något alls med KFF mer än delar av andra halvlek igår, men säsongen är lång, om man tror att det blir bottenstrid är ju det viktigt att ta rätt 3-poängare, att slå bottenkonkurrenterna, låt säga att det är 5 lag som kommer ligga där nere, då är det 8 matcher och 24 poäng att spela om, problemet i år är väl att det är svårt att säga exakt vilka som är rätt lag att slå just nu dock.
Gngagarna har de senaste dagarna torskat mot HIF och tappar poäng mot Falkenberg, samtidigt som man vunnit mot den positiva överraskningen Sirius, än så länge är det en konstig säsong och "allt kan hända" är faktiskt inte så off target. Inget är kört förrns det är blir ett matematisk faktum, man får kriga på till slutet.