Citat:
Ursprungligen postat av
SiamGnome
Det är viktigt att följa lagarna där man befinner sig. Sen är det ju lite snuskigt att han tog kontakt med henne när hon var 14år.
Straffet är högt i mina ögon.
Liten bonus - Första byxmyndighetsåldern, som man känner till är från Romriket. Imperiet införde en gräns på barn som kunde säljas till bordellen av föräldrarna - Gränsen var 5år.
Skulle förklara varför de styrande anser att det är ok med sexualundervisning för fyra åringar, de groomar småbarn och kallar det för "kärlek" och att "kärlek vet inga gränser" passar bra för homosexulla, pederaster och pedofiler med andra ord, då barnen tror att det är normalt att bli fingrad på av vuxna.
De tror att det är normalt därför att barn litar på vuxna, litar på att de har barnets bästa intressen som prioritet.
Det här är vänstern i ett nötskal, samma skräp som tar med sina köpta (adopterade) barn på den årliga pedofil och pederast paraden de kallar för...pride!!!
Tog jag i för mycket nu..svar nej.
Samtidigt i vänsterns värld.....
"Man hade sex med 15-16-17 årig kvinna (för vänstern, liten flicka) PEDOFIL!!!!
Moraliskt / omoraliskt? Den diskussion kan man ju ha, men pedofil? Nej, inte ens in närheten.