Citat:
Ursprungligen postat av
tempeZZt
Får man upprepade tramsmeddelanden är det ju bara att blocka användaren. Ignore fungerar på PM.
Tack för den upplysningen å kan du eller vill du också upplysa så precist som möjligt är var den funktionen är att finna?
-------------------------
Jo - så att spekulera på PM med en användare om en tredje användares identitet är efter vad jag i tråden kunnat utläsa alltså förbjudet!?
Jag exemplifierar: Hej, jo jag har lagt märke till att X skriver en hel del om ----- jag börjar misstänka att X nog kan vara Sven Svensson som på detta sätt....osv...>>>>vi diskuterar saken och avslutar den.
Jag kan ha ett gott förhållande till den användaren jag PM:at och allt stannar mellan oss - fortfarande ett regelbrott om än ej rapporterat och beivrat - och allt är så att säga lugnt. Saker å ting kan förändra sig och så mycket så jag senare blir anmäld för min fråga.
Kanske är överflödigt men ändå - är detta ett klart regelbrott jag skulle komma att bli varnad eller mer för.