2018-06-18, 22:31
  #1
Medlem
Jag vet inte hur jag ska beskriva det bättre men jag ska till Norge och ska handla lite stort innan jag går. Skulle se om någon vet någon butik i Sverige med större portioner eller vad man nu kallar det. Alltså typ, 1 kg keso, 1 kg sylt, 5 kg pasta osv. Vill fördröja nästa handel så långt som möjligt för jag åker norrut.
Citera
2018-06-18, 23:02
  #2
Medlem
realdolantrumps avatar
Martin Olsson?
Citera
2018-06-18, 23:16
  #3
Medlem
Andersdamaans avatar
För ris och sådant så kan du kolla in de olika asiatiska butikerna. Brukar finnas rejäla storpack av skafferivaror där. China Supermarket på Fleminggatan t.ex.
Citera
2018-06-18, 23:34
  #4
Medlem
LadyCinderbottoms avatar
Citat:
Ursprungligen postat av realdolantrump
Martin Olsson?

Bara företagskunder får handla där tyvärr.
Citera
2018-06-18, 23:42
  #5
Medlem
LadyCinderbottoms avatar
Både stora ICA (maxi) och City Gross brukar ha jättepåsar och burkar med pasta, grönsaker, havregryn mm.
Citera
2018-06-19, 13:11
  #6
Medlem
City Gross
Martin och Servera (Martin Olsson)
Axfood
Willys?

City Gross och Axfood bör vara de som har större grossistpartier om du inte har turen att få handla på Martin & Servera.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in