Citat:
Ursprungligen postat av
listerlandet1
Det jag menat, det händer mer i denna tråden än vad som sker i verkligheten. Vad jag ser ifrån hans klipp på medier så lever han livet. Lever som om det vore hans sista dag. Exakt som en livsnjutare. Någon som sitter på hans nuvarande insta?
@abbeblattelito2.0 ?
Han går på frivården en gång i veckan för att pissa och ha kontaktsamtal.
Antingen måndagar eller fredagar kl 15 och framåt.
På brigadgatan i linköping.
Han går runt med svart mask, keps och luvan på så man ser inte att det är han vid första anblick
Jag vet att Linköpings frivårdskontor inte tekniskt sett är upptagningsområdet för västervik eller kalmar men abbe har önskat byta till linköping för att han är rädd att bli påhoppad av riktiga kriminella gång på gång varje gång han ska på kontaktsamtal.
Av det lilla jag hört så bor han i en håla i Kalmar därför att han har en hotbild sen tidigare och skyddad
identitet. Tekniskt sett är han utvandrad till barcelona men det är bara en eftersändningsadress
Han har inga vänner. Hans föräldrar och syskon hatar honom. Han har verkligen inga brushor som kommer ställa upp nästa gång han blir påhoppad
Vi behöver inte vänta länge heller. Det lär ske varannan vecka ifall denna nya trend håller i sig.
Såväl kurderna i Hjällbo som stampade på honom, somalierna som jagade honom med bil ut ur Tensta, och raggaren i Gamleby som nitade honom framför snuten, är nu en del av abbes vardag. När kurder,somalier,och svenskar jobbar mot samma mål.
Då är man verkligen illa omtyckt.