Citat:
Ursprungligen postat av
DoraF
Vem har talat om ONS? Jag har aldrig haft något ONS och tänker inte ha det heller, däremot har jag haft längre sexuella relationer med flera män. Min erfarenhet är att män är olika sexuellt och att de fungerar olika också beroende på i vilken ålder de är..
Som sagt, det är enbart min erfarenhet.
Bra att vi är överens om att kvinnor är lika intresserade av sex som män.
Jag pratar om ons i allmänhet. Jag betvivlar inte dina kunskaper. Jag tror dock att män tänder visuellt (dvs om en kvinna är het). Det han ser blir han kåt av och därför upplevs män som kåtare.
Kvinnor blir mer upphetsade emotionellt och väntar gärna på rätt man att ha sex med och därför upplevs kvinnor som man inte är så beroende av sex som män.
Kvinnor i tråden som har fast förhållande hur mycket man älskar sex/och hur man
gärna vill ha det. Man tänder på rätt man och inte på varje man. Män är mer kåta visuellt och kan tända på en fin kropp men det betyder inte att män älskar sex mer än oss. Du har absolut en poäng