Citat:
Ursprungligen postat av
priamos2014
Lol. En del tjejer vet verkligen ingenting om män.
En osäker man skulle ALDRIG säga att han var osäker. Det här är en kille som spelar på det för att verka gullig. Det berättar ju ts själv att han skall agera tuff när andra killar kommer etc etc.
Helt ärligt så får resonemang som detta både dig och ts att framstå som lite blåsta.
Faktiskt tror jag inte han spelar osäker. Tyvärr. Jag kanske är korkad (tack för den btw) men vad skulle han vinna med det beteendet? Gulligt har det verkligen inte varit utan snarare en dealbreaker som jag nog inte skulle stå ut med i längden. Så snarare han som är korkad om han tror att sånt går hem. Han har ju flera ggr och för att vi av olika anledningar inte hörts en dag, trott jag dumpat honom.
Och instinktivt skulle man väl visst kunna tro att han träffat någon annan. Det kan jag ju inte svära på. Men eftersom han spenderar all sin fritid nästan i skogen med bössa eller på soffan framför jakt- fiskeprogram så tror jag inte på den förklaringen heller. Men vem vet som sagt. Skulle du råda mig att fråga honom om det? Då skulle jag iaf släppa honom direkt, som en sten XD. Vilket vore skönt.