Citat:
Ursprungligen postat av
MRZnr1
För att hjälpa dig då du verkar vara seriös. En fråga bara. Är det bara en smoothie du ska dricka efter träningen eller har du tänkt äta också?
Har du tänkt äta så kan du dricka ren mjölk bara. Då finns det inget sätt att göra en bra smoothie. Du ska ändå äta riktig mat om du är seriös och då får du allt det viktiga från maten.
Om du är sådär intresserad av träningen och bara tänkt köra på en smoothie så kan du köra på en smoothie som innehåller protein, kolhydrater och fett. Fett har du inget i din smoothie just nu så jag hade förbättrat den en aning. Vad du gillar för fettkällor har jag dock ingen aning om.
Jag brukar ta en smoothie när jag har tränat väldigt sent på kvällen, nu senaste var jag klar 1 på natten, beror lite på jobbet. Men annars så äter jag mat efter träningen.
Fett så gillar jag det mesta, nötter är väl det som hoppade till just nu i skallen söm.borde funka?