Citat:
Ursprungligen postat av
Endevil
"Hollywoodnazisterna" kan väl plockas bort men de utgör inte många av de som deltog vid UTR nu. Och jag står fast vid att du underskattar vanliga amerikaner. De flesta är numer ytterst skeptiska till MSMs rapportering och till stora delar av den federala staten.
Vekar som att hela den identitära rörelsen består av just "Hollywoodnazister".
Enda undantaget är väl Jared Taylor som nog aldrig skulle hittas i närheten av någon idiot som skriker "
Hail Victory" och med en svastika.
Resten är alla ett gäng nazi-lajvare som tycker det är
kul att bara få reaktioner. Likt tonåringar som trollar och skämtar på nätet. Fast nu gör de ju det IRL.
Sedan är det så att Spencers filosofi som jag nu förklarat flera gånger innebär att man till exempel inte gallrar ut någon. Traditional Workers Party är riktiga NationalSocialister med samma ideologi som NMR/Nordfront här i Sverige. De var där tillsammans med alla andra som kanske inte riktigt är NS. Andra brydde sig mer om Robert E. Lee. Det fanns en mångfald av grupper i UTR.
Men det du vägrar vilja ta upp är Spencers absolut galna filosofi, för att ni vill bara inte gallra ut några rena NS, och nazi-lajvare som så klart kommer att göra mer skada än nytta.