Otroligt fängslande tråd detta.Trådstarten är som ett vansinnigt underhållande pilotavsnitt med Tarantino-kvalitéer. Sedan utvecklas tråden till en perfekt cocktail av byskvaller, socialporr och härliga orts- och platsnamn. "Tortyren i Blomstermåla".
Vänta bara tills de inblandade själva börjar skriva i tråden, brukar bli stort underhållningsvärde.
Kan ni inte få med Skorpetorp på något sätt i nästa episod?
Från Wikipedia:
Skorpetorp är en ort i Döderhults socken i Oskarshamns kommun. SCB har för bebyggelsen i byn och dess grannby avgränsat en småort namnsatt till Skorpetorp och Sandshult.
Kan ni inte få med Skorpetorp på något sätt i nästa episod?
Från Wikipedia:
Skorpetorp är en ort i Döderhults socken i Oskarshamns kommun. SCB har för bebyggelsen i byn och dess grannby avgränsat en småort namnsatt till Skorpetorp och Sandshult.
Här finns Oskarshamns golfbana.
På tal om golfbana, några högt uppsatta idioter hade snott en golfbil på GunnarsÖ camping i fredags. Sjukt om det är ligan som jobbar hårdare en någonsin....
Går att hitta ganska mycket roligt på Facebook ang. pundarligan och dess beskyddare. Vet inte om man ska skratta eller gråta åt packet.
Ledtråd: L*ngem*la
Kan man få en uppdatering på namn vad som hänt och händer och sen skulle jag vara tacksam om "Hank" dök upp i tråden och ger lite info.
Vem är vem? Typ vem var 41-åriga tjejen som rammade uthuset i Värlebo och som som satt o knaprade stesolid när polisen kom? Så till o med polisen gav upp med motiveringen " – Patrullen ansåg det totalt meningslöst att testa någon som satt och åt tabletter. Det skulle ta en timme innan hon kunde bli testad, och då hade det ändå bara visat på Stesolid, säger en källa inom polisen.
Det finns därför varken misstankar om rattonykterhet eller drograttfylla."
En sån kvinna med vänner i trakten bör komma upp till ytan enligt min mening, kör på nu kära flashbackare
Stämmer, det är väldigt mycke som är oklart med hela denhär ligan.Finns säkert hur mycket som helst att höra om! Kolla bara Hanks tidslinje. dom har ju lyckats ställa till med ett jävla kalas dom senaste månaderna.
Senaste stöten är väl motorcyklarna i Krokstorp..?!
Ingen som känner eller vill fråga Hank på FB om han är sugen på att göra entré & klargöra lite för oss här?!
Hur går det för Martin (tortyr) Olsson ? Åtal ? Fortfarande inget i nyheterna.
Det står lite still.....
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!