2017-05-21, 19:49
  #157
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av phare555
Men att göra det ingreppet som vuxen för att ens (galna) tjej önskar det, är absolut vansinne.

Vad ska han sedan göra om han träffar någon annan tjej, och hon vill tvärtom: sätta fast klädnypor i huden och hänga en enkilostyngd där? Du är en idiot.

Detta kan mycket väl handla om att du som feminist resonerar som följer. Att du tänker att eftersom tjejer minsann ställer upp och karvar o har sig, gällande sina kroppar, pga deras pojkvänner önskar det, så är det nu dags för killar att göra samma sak.

Du tror alltså isf att två fel gör ett rätt?

Men om killarna skulle göra så, så skulle du ändå må gott eftersom du isf skulle känna att hehe nu jämnar det ut sig, så feminismen har segrat. Tänk om, och sluta vara en idiot.

Istället ska man givetvis jobba med det galna att tjejer karvar i sina lökar o filéer bara för att någon annan vill, och/eller för att media gärna skriver om sådant, och de blir påverkade av det media skriver.
Han ville det själv, jag var bara ytterligare en röst. Majoriteten av kvinnor föredrar ju omskurna snoppar så tror inte det är en katastrof direkt haha
Citera
2017-05-21, 21:33
  #158
Medlem
lugna ner digs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av BlodigTampong
Vetenskap kan alltså berätta för dig om du tycker entrecôte är godare än en fläskkarré?

Vetenskapen kan säga att ollonet bildar hårdare vävnad utan förhud. Vetenskapen kan säga att entrecôte innehåller mer ämnen som smaklökarna törstar efter än en fläskkarré. Vetenskapen kan däremot inte säga om kille1 njuter mer/mindre av sex, eller om kille1 tycker fläskkarré är godare än entrecôte.

Förstår du nu eller ska jag gå ännu lägre?
Nja det är ju inte så lätt för dig att förklara när du själv inte förstår så det räcker där.

Vi tar det från grunden. En vetenskaplig studie kan visa att ett procenttal har fått minskad känsel. Inte svårare än så. Studier har visat att många upplever att har mindre känsel efter ingreppet, samtidigt visar samma studier att en del personer inte får minskad känsel. Ganska enkelt faktiskt.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in