Hej
Jag får trötthetsattacker efter stress.
Det kan va allt från konflikter till räkningar etc.
Dock är min hjärna så att den vill fortsätta men kroppen är så trött att den vägrar vara med. Jag gäspar, ögonen tåras för man är så trött. Det värker i musklerna av trötthet och skulle jag gå och lägga mig ned skulle jag somna på några sekunder.
Dock vill jag inte det. Jag har helt enkelt inte tid med det.
Planen att ringa till vårdcentralen och boka besök för att tala om detta är en dyr och lång process.
Därav så skulle jag också vilja ha tips från er som är utmattade och kanske förstår vad jag talar om.
Vad gör ni när ni ska vara pigga och hela er kropp skriker:GÅ OCH LÄGG DIG!!!
Har ni några husmorstips ect
Kaffe funkar inte som uppiggande på mig.
Äter ni någon medicin som har en uppiggande effekt? Vilken då?
För att när jag väl går till vårdcentralen, måste jag veta vad jag snackar om så det blir rätt ordinerat.
Jag har prövat marijuana och det förvånansvärt gav mig jättemycket energi men blev för flummig av det och kunde ändå inte hålla på och arbeta med något.
Något jag också märkte att jag kände mig helt utvilad och pigg på marijuana på kortar sömntid än om jag inte kört det då jag normalt sätt är ett vrak. Och det var lite knäppt.
men finns det medicin som är så skulle jag lätt testa.
tack för svar på förhand.