Citat:
Ursprungligen postat av
Adde1234
Jag förutsätter eller hoppas iallafall på att finalen kommer utspela sig mellan två par från de olika grupperingarna och inte från samma gruppering.
Är det då solklart enligt er att Smail eller Kristian med partner kommer att vinna?
Jag tror att det kommer bli ganska jämnt men att Mos eller Hermansson i så fall vinner. De flesta som har åkt ut har ju blivit utkastade av produktionen för att Smail ska ta hem detta. Tror inte de röstar på Kristian eller Smail bara för att de har varit där längst.
Isabelle, Pierre, Nick, Jeppe, Johan, Isabella kommer nog alla rösta på Herman/Mos.
Haidar och Gabbi lär väl rösta på den andra sidan. Ser inga andra som är "givna röster". Ser ärligt talat inte hur Smail/Kristian ska vinna i en eventuell final mot Herman/Mos.
detta är en allstar säsong och de respekterar spelet och röstar på sina kompisar/ de spela med.
Jeppe Respekterar spelet och lär rösta på den som spelar bäst. Pierre får jag samma vibbar för också han kommer rösta på den han tycker spelat bäst. Johan kommer aldrig rösta på Hermansson för han spela ut honom.