Citat:
Ursprungligen postat av
Danielos
AFC tappar ännu en spelare - Abdul Razak går till IFK Göteborg. Sjukt att ett lag som går upp en division ska behöva tappa halva laget!
Och Gren lurar dom flesta igen. Jag hoppas fortfarande på att Gurra är ett tänkbart alternativ men som flera blåvitta i olika forum påpekat var det ett smart drag att i media etc gå för Gurra redan nu, det lär ha gjort att priset på Razak sänktes. Nu vill man gärna veta vad för lön det blir...
Jag har inte sett denne gubbe spela alls egentligen så kan inte uttala mig om hur bra det blir sportsligt egentligen men "en defensiv mittfältare med mycket bra passningsfot" låter ju bra.
Det lär väl även innebära att Seb är närmare en försäljning.
Citat:
Ursprungligen postat av
4522
Så du menar att han ska tacka nej till ett topperbjudande pga. att andra svenskar misslyckats i Belgien? Låter som ett helt befängt argument i mina öron.
Fast hur mycket "topperbjudande" i konkurrens med andra erbjudanden är det? Det vet vi ju inte. Naturligtvis kan han lyckas men det är som med allt annat, om något varit uselt för de flesta andra bör man ju dra sig för att använda just det.
Om så gott som alla som köpt en vara sågar den och det blir allmänt känt att den inte är det bästa valet så inte väljer man den?
Citat:
Ursprungligen postat av
ville91
Vill ej att AIK tar hjälp av finansiärer som gbg och Helsingborg gör.. Känns oproffsigt
Nu har Eagle svarat bra redan men jag tycker det där är en konstig inställning. Tredjepartsägande är förbjudet numera så om t.ex. Nisse och Sommarlandets kändis vill lägga upp pengar för någon/några spelare är dom givetvis mer än välkomna.
Det är ju som att tacka nej till sponsring om man ska dra det till sin spets. Och det gör man ju inte...
Citat:
Ursprungligen postat av
Danielos
Nu åt jag aldrig sådant där men hur är pizzan däruppe?