Citat:
Ursprungligen postat av
whadeewhoo
Nog får man räkna med att det försvinner något stackars flickebarn från denna skola.. Synd bara att de inte tar tag i det före det sker..
Tragiskt är ordet. Polisen och skolan vet vem han är. han figurerar i pedofil, barnpornografi brott och uppenbart kan vara farlig som söker upp unga tjejer i medelklass och yngre. Rådet från polisen är gå 2 barn ihop. De finns en farlighets tendens på aset, hur långt ska det gå ska han hinna föra bort ett barn, våldta det och sen mörda barnet ? Jag känner en ilska trots jag inga barn har men här har man alla förutsättningar att faktiskt låsa in fanskapet men väljer att inget göra förrän det är försent
Kriminella kan skjuta, råna, våldta när de kommer ut från fängelsen är de kungar i sin lilla skithåla, staten har betalt eller socialen så de har lägenhet och allt de behöver. Skulle en polis, icke kriminell slå halvt ihjäl honom så förlorar den personen både jobbet, kanske familj och vänner. De förlorar huset och har inget anseende när de kommer ut. Straffen är skrivna för buset och inte för offren. Här borde det vara möjligt att en grupp föräldrar sätter en motorsåg i personens dörr och förklarar han har 5 min på sig att flytta eller så kapas kuken.
Svensken måste bli bättre på o säga ifrån, vi måste tappa tålamodet eller har jag fel?