Intressant att du tar upp detta. En gammal kompis till mig brukade säga att alla människor är inte människor. Vissa är placerade här likt känslolösa varelser för att pröva och testa folk. När man stöter på en sådan varelse lägger man märke till att de ofta är helt oberörda av sådant som "riktiga människor" blir berörda och påverkade av.
Man märker att det är något som inte stämmer. Det är också bland dessa man finner de som brukar kallas psykopater. Det är sådana som ringer dig eller dyker upp när det är som mest olägligt, som verkar gå in för att terrorisera dig och göra ditt liv outhärdligt. Som ser varje tillfälle då du är svag och känslomässigt mottaglig som gyllene tillfällen att manipulera och dupera dig.
Vissa av dessa varelser, "icke-människor" är intelligenta och verbala. Andra är dumma och oallmänbildade på ett sätt som är plågsamt frustrerande, då de inte vet sådana saker som "varenda människa" förmodas känna till. Ofta är de energitjuvar och kräver din oavbrutna uppmärksamhet.
Dessa faller också bort i statistiken eftersom de aldrig fötts utan endast är placerade av en högre makt