Citat:
Ursprungligen postat av
Lilabanan
Och du med din posthistorik som bara postar inlägg där du bara försvarar flashback är skrattretande och dina anekdoter är sämst!

Och däri ligger problemet med att diskutera med konspirationsteoretiker....ni avfärdar allt som inte ger stöd till era egna fantasier.
Jag har hängt på Flashback längre än många användare har levt och en orsak till att jag ständigt återkommer till forumet är att jag tror på det Flashback står för och därmed vore det ju konstigt om jag gjorde någonting annat än "försvarade" Flashback.
Efter ett par decennier så får man ett visst perspektiv på saker och ting, t.ex. så ser man det helt orimliga i att Flashback skulle drivas med en hemlig agenda.
Är man dessutom intresserad av Flashback i sig och därmed läser mycket i just meta-Flashback så är det svårt att undvika att bli någorlunda insatt i det mesta kring Flashback forum t.ex. hur modereringen fungerar, hur reglerna fungerar, hur admin resonerar, o.s.v. och därmed kan jag då och då rent av bidra med någonting i just diskussionerna kring dessa delar av Flashback.
Att jag där i dessa diskussioner då kanske framstår som att jag "försvarar flashback" är alltså inte heller så konstigt, konstigt vore det snarare om jag efter 20 år hade en bildat mig en radikalt annorlunda uppfattning än den som kommuniceras av moderatorerna och admin kring Flashback.