Citat:
Ursprungligen postat av
fuckedupseriously2
Jo det är klart men det återstår massor med fler tjejer... 50 procent av unga tjejer ser ju bra ut på ett eller annat sätt. Självklart är det inte många äldre som får den absolut attraktivaste.
Visst, men är de någorlunda friska i huvudet så söker de sig till killar mellan 20 och 25 och inte 40-åringar.
Jag känner till två tjejer som i den åldern sökte sig till mycket äldre män, men dessa har båda borderline, skar upp armarna i tid och otid, spenderade männens pengar som de vore deras egna och var knappast trogna. Det är liksom sådant man får ta med i beräkningen - allt annat vore förbaskat naivt.
Läs
denna artikel och notera vad som räknas som en
mogen 18-åring - dvs inte slumpmässigt utvald medelartonåring. Du talar dessutom om en 17-åring, och ett år i den åldern är ganska mycket.