ja som rubriken lyder har tullfolket lagt vantarna på 100 valium som var på väg mitt håll. fick ett brev idag om att jag skulle höra av mig till dem.
frågan är nu ska jag det? tror ju inte att dem hör av sig igen för hundra vallar.
och jag undrar också om det är värt att fixa en reship, eller är risken stor att dem tar det igen och jag bara förvärrar misstankarna mot mig??
Med risk för att låta som en gnällig gamal gubbe! Men använd sökfunktionen, eller bara kolla runt lite på forumet. Det finns många trådar om samma sak.
ah jo jag har läst igenom dem där lite hastigt.. men iaf andra delen av frågan där jag undrar om jag bör kräva en reship eller inte från samma apotek har jag lite svårt att hitta svar på..
Jag tycker att du kan kasta brevet åt helvete. Jag har råkat ut för samma som dig förutom att jag hadde bra större mängder än du då dom snodde mitt paket.
Jag fick oxå ett brev men hörde alldrig av mig till dom och dom hörde aldrig av sig till mig.
De kommer att få skicka in de för analys på skl. om de tvivlar på vad det är för några piller..Men visar det sig att de är lagliga så ska du få tillbaka dem!!
Ring:
Säg 1:Hej
-
Jaha
-
Nä
-
Njae
-
Näe det tror jag inte
-
Ja, det kan ni väl göra.
Med reservation för extra frågor, den sistnämnda ska alltid gå sist i ordningen efter att de vill ha bekräftat att du inte gör nåt anspråk på skiten och de får förstöra det.
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!