Eniro dubblerar kostnaden för sina tjänster -
http://www.svd.se/naringsliv/bransch...d#xtor=AD-500-
I dagens moderna internetålder (där man bör hitta info själv) känns det sinnesjukt att folk är beredda att ge bort pengar till detta skitföretag. 43 kr för att ta reda på ett telnummer eller adress? + extra kostnader om man vill ha sms och övriga saker. Ett samtal till eniro kan gå på över 100 kr lätt.
Varför ringer vi till detta skit? spelar ingen roll om du tjänar 89 000 kr i mån och är IT-chef, man skänker inte bort sina pengar till ett företag som inte ger nånting tillbaka än en adress och ett tel. För 43 kr är att slänga bort pengar, tjänster är max värd 5 kr.
Snälla flashback, genom en gemensam aktion, försätt skitföretaget i konkan. Sluta ring till skiten. Sprid runt detta på Facebook, vänner,familj,arbetskamrater eller främlingar på torg och gator.
Låt inte detta sinnesjuka företag utnyttja dig på fyllan, låt dem inte utnyttja din mormor, låt dem inte utnyttja de ovetande