Citat:
Ursprungligen postat av
IV7
Vad är ditt problem, vad har du varit med om?
Knappast är det TS, för från mitt perspektiv reagerar du lite väl för starkt.
Så den som ständigt och jämt skriker och hotar om självmord och detta till sin omedelbara omgivning+ även till folk på nätet den reagerar i dina ögon inte "för starkt" den?
Dramatisk rubrik: "Minuter från självmord" har blivit något helt normalt och något helt naturligt och nåde den som säger emot, DEN är hemsk den?
Jaha?!
SÅ många som TS här har engagerat och involverat i alla dessa sina självmordsplaner och som ALLTID bara slutar vid just det, planer, men ändå lever TS med alla dessa sina självmordsplaner trots TS här INTE vill leva mera? Ja, då har nog alla dessa indragna gjort något VÄLDIGT fel.
Dags således då att sluta hindra TS från att ta sitt liv.
JAG tycker att det är dags att låta TS här sluta plågas och lida så hemskt och som TS här uppenbarligen ger uttryck för att göra och ha gjort. Eller vad tycker du?
Du kanske gillar att plåga folk, du?