Vet du vad Katzyn, det handlar inte direkt om exakt vad man uppskattar på pricken.
Det handlar om det mönster man skapar av alla små prickar tillsammans, och du skapar ett mönster många inte uppskattar och jag skall försöka beskriva detta mönster för dig nu..
Du uppfattas som primitiv i din sexualitet pga att du uppskattar en låt säga individ med latent "skärpa och styrka", något som de flesta intellektuella och intelligenta Svenska män ser som smutsigt och just primitivt.
Dom får bilden av att du skulle passa bra med någon av alla medelhavssimmare som strömmar in, vilket bara gör allt din åtrå till ett stort svart hat för gemeneman av västerländskt ursprung.
Även att vara så fysik precis på vad som attrahera en sexuellt (bråk, kraft, nakna kroppar osv), är inte populärt hos män.
De tillhör inte den bild man vill ha för den man skall dela hela sitt liv med (det är för mycket ytlighet och primitivitet).
De de flesta män söker är trygghet, avslappning, ömhet/empati och faktiskt att ens respektive har en stark stadga över vad som är positivt och negativt på djupet än att falla in i nått neanderthalar mood.
Utvecklingen skall gå framåt inte bakåt när det kommer till vad man har för preferenser för en framtida mamma till ens barn.
Hade du attraheras av stora huvuden i proportion till kroppen(intelligensens högborg enligt många forskare ett tecken till högre mental kapacitet) , svaga lönfeta kroppar (lågt testosteron binder faktiskt oftare hög IQ och mer focus på relevanta frågor samt intressen)(samt det visar på empati och omsorg från din sida), korta armar, små händer (tecken på endomorf, mest omsorgsfulla av kroppstyper = stort hjärta, bildligt talat) osv hade du blivit bättre bemött.
PS:
Grejen är att de flesta med stor framgång jag styra sin sexualitet ganska mycket om man är mentalt motiverad och glasklart medveten inombords om sig själv, och allt annat runt omkring i världen och det vi kallar för vardagen.
Då man kan man faktiskt effektivt ändra sina sexuella preferenser (om man stör sig på dem inombords och verkligen vill ändra ens primitiva tankemönster).
Jag tror du känner att det är nog med kritik på dig och att du är den du är och att det passar dig fint som det är.
Men detta är ingen kritik utan en hjälpande hand
Med allt det sagt hoppas jag fortfarande att du får ha en trevlig kväll!
MvH Akilles