Hoppas någon annan följer det amerikanska schemat? om du inte gör det så läs inte vidare det är rejäl spoilervarning.
Jag var halvsäker på att christian (dr.troy) överlevde Carvers attack, men när jag såg första avsnittet så blev jag rejält chockad, bra gjort..jag trodde verkligen på det.
Nu har jag en tanke...tror ni att den nya medarbetaren är the carver??? jag fick den iden nyss.
Jag såg senaste avsnittet häromdan, alltså S03E12, måste säga att det var ett av de sämsta hittills. En massa sentimentalt dravel som drog ut på tiden, t.ex när Julia snackade med kärringen som var med i flygolyckan.
Det enda avsnitt som möjligen varit sämre är det där som skildrar Julias dröm medan hon är nedsövd för operation. Sjukt trist, hatar den typen av avsnitt. Handlingen står bara stilla.
Ja, det känns ju som om det antingen är den nya doktorn eller polisbruden, som ju också känns rätt suspekt.
Men polisbruden blev ju offer för Carvern så det kan nog inte vara hon. Sen känns det att Quentin är alldeles för uppenbart.
Carvern ska ha varit med i första säsongen sägs det. Det är dessutom Julian McMahon och den andra snubben (Sean) sagt i nån intervju.
Min gissning på Carvern är Bobolit, men han känns också lite för uppenbar om man tänker på hur bra de som skriver serien är.
Om någon vänlig själ har avsnittet, adda mig på msn, pyjamasfunk@hotmail.com, har upp till episod 12 och vet ej vart jag får ner de senaste... Kommer vara evigt tacksam!
Hoppas inte det blir fler säsonger, jag tycker det har blivit sämre och sämre.
Det som var kul att följa var ju Christians dekadenta sexvanor, carver-historien hade passat bättre i "Murder she wrote" eller valfri annan skitdeckare.
Jag vill inte heller att det ska bli fler säsonger.. Har blivit lite väl sjukt vid det här laget. Kan så mycket mer hända? Själv får man inte tag på ett enda ansvnitt från säsong tre, utan får kolla på TV istället. Kan inte hålla mig till sista avsnittet så jag frågar här:
Hur avslöjades the carver? Vem av de två var det som hade begått övergreppen mot Dr Troy? Blir det nåt mellan Dr Troy och den där heta poliskvinnan? Vad var Kits motiv till att slajsa flickorna?? Ih! Frågorna hopar sig. Besvara de ni orkar
Edit: Haha.. Tänkte inte på att det var längesen någon skrivit här.. Jaja.. om någon hör mig därute: Vad sjutton hände i sista avsnittet?