Det verkar som mingelbilderna var falsklarm, allt var taget tidigare och upplagt i efterhand. För ingen har väl lyckats hitta en nytagen bild där de är ute bland folk?
Det stärker ju flickans version.
Det är dock för mycket som inte stämmer i den här historien. Hon har inte sökt kontakt med grannar. Hon pratade regelbundet med sina föräldrar och hade alltså chansen att hinta att nåt var fel. Hade ju räckt med ett ord eller två, på svenska. Och så att föräldrarna inte reagerar när hon enbart pratar engelska i 6 mån!
Killen är en konstaterad dömd våldtäktsman, inga tveksamheter där. Men flickans roll vet vi inte, hon verkar inte vara det fullständigt oskyldiga offer hon framställer sig som. Jag hoppas det kommer fram mer fakta snart.