Citat:
Ursprungligen postat av
smmg
Det är ju hälsosam jag strävar efter därför jag gjort en hel del förändringar i kosten inte bara för att gå ner i vikt. Men man vill ju se någon förändring för att man gör något men det kommer ju med tiden, nu klarar jag av lite tyngre saker och vissa övningar är inte lika svåra och det taggar igång mig också. Har till slut hittat min "grej" så än kommer jag nog inte tappa gnistaN. Fick tjata på pojkvännen idag så han kunde följa med till gymmet och kolla så jag gör sakerna rätt, han vill hellre spela

Men han kom mEd

Jag vet hur det är, jag är exakt likadan när det kommer till att vilja se förändring på en gång. Jag fokuserade väldigt mycket på vikt innan, att gå ner så mycket som möjligt och sedan förhoppningsvis kunna stanna där. Träning var ingenting för mig, tyckte det var tråkigt och hade ingen som helst lust tills jag hittade fitnessblenders hemsida med deras underbara träningsvideos.
Wow, efter det så har det kickstartat och jag tränar nu 5 dagar i veckan samt går på långpromenader flera gånger i veckan och nu har jag börjat se resultat. Speciellt på armarna som innan varit små och pinniga, med endast en antydan av biceps/triceps (om än det...). Skitkul måste jag säga.
Det låter jättebra och roligt att ha någon i sin närhet som kan hjälp en och kanske till och med motivera (förhoppningsvis). Kör hårt, jag ska göra detsamma och dra på mig träningskläderna och köra igång.