Jag hade också väldigt svårt med det förut!
Var faktiskt först i våras jag lyckades lära mig hur jag själv skulle få orgasm (jag är 24 år). Kunde komma nära innan men kom aldrig hela vägen, gav väl upp ganska fort också. Tror det är lättare om man lär sig det själv först, så att man kan bli avslappnad med den nya situationen och så.
I början tog det kanske 20-30 minuter, men sen desto fler ggr det hänt, så var det som att kroppen fattade grejen och det tog kortare och kortare tid.
Hade lite svårt att komma med en kille först, var ju en ny situation. Men träffat en kille nu ett tag och han har lyckats varje gång, får mej att komma med oralsex på några minuter bara! Så det går att "lära sig"

.
Plus att när du själv vet hur du gör för att komma kan du ju säga det till killen hur du vill ha det. Är ju väldigt svårt för killen om man själv inte ens vet vad det är man gillar.