Citat:
Ursprungligen postat av
snajjels
Sån humor att Kaviar följer bastuklubbar på fb, varav den ena är 100 % gay. Tror han trodde att han gjorde det i smyg och att det inte syns för nån vad man följer. Även detta att det står Singel på honom, om inte annat borde tv-produktionen ha sagt åt honom att mörka relationsstatus medans serien sänds?!
Gayscenen i Stockholm har en ganska stor krets av straighta "hangarounds". Dels för att de helt enkelt ordnar kul fester, men också bland tjejer som vill festa utan att bli raggade på. Det klagas ibland en del i gaykretsar på att heteromänniskor "snor" deras scen.
Att Lars följer gayklubbar kan alltså bero på att han helt enkelt är en frisinnad person som gillar att festa. Men det vore ju knappast någon skräll om han åtminstone var lite bi-curious. Det där garvet!
Mer graverande tycker jag är att han så uppenbart bara ställer upp i programmet som en kul grej, och ser det som en dejt och en chans till lite exponering. Medan han fru trodde att hon faktiskt skulle få en chans att träffa en life partner. Stackars tjej!