Citat:
Ursprungligen postat av
Steff83
Detta experimentet är ju lite drygt en månad väl? Kan hon inte göra ett uppehåll från sina rutiner ett tag och prioritera och lära känna sin man under den stackars tiden så mycket som det går? Känns ju inte seriöst annars.
Ja, det är väldigt märkligt. Speciellt när hon drog första dagen han kom dit. Förstår inte riktigt hur man tänker där. Första dagen han kommer dit så lämnar hon honom hemma ensam för att hon ska gå och leka med sin systerdotter. Sen får han ensam gå och handlat mat på ica och laga mat hemma hos henne medan han väntar. Alltså så här. Jag tror bara att hon inte fattar helt enkelt. Hon är svensk och här tillåts hon till en viss grad bete sig så, även om det är skevt även med svenska mått. Abtin verkar vara född och uppväxt i Sverige, och jag vet inte hur det är i Iran, men i en majoritet av världens länder så gör man inte så, oavsett om det är en kärleksrelation eller inte. Det är inte så att dom varit tsm i flera år eller att dom är bra polare och att det därför är okej. En bra värd beter sig inte så liksom.
Sedan gör hon ju inte särskilt bra reklam för sig själv om man tänker romantiskt, vilken man skulle vilja ha henne efter det här? Tänk att du precis åkt en lång väg och kommit hem, han Abtin måste ju ha varit trött efter att ha spenderat massa timmar på tåg etc. Det är dessutom första gången dom ska chilla hemma hos henne. Hade du inte velat att din fru lagat lite god mat till dig, att hon är glad att se dig, att du är glad över att ni ska ha lite tid tillsammans liksom. Vad fan är hon för jävla cp, lämnar honom i ett tomt hem. Hade dragit direkt, värdelös kvinna. 😂