Citat:
Ursprungligen postat av
Morfar-52
Det gjorde du bra! Du ska vara stolt över dig själv. Inte många som gjort så det kan jag lova! Sen kommer morrondagen men nu har du i alla fall inget att dra i dig på en gång.
Ta det lugnt i morron, gör inget dumt. Ring en kompis, det blir bara en kortare "må dåligt tid" eftersom du varit drogfri ett bra tag. Kommer gå över fort.
Det gjorde mig glad att läsa att du kastat skiten, du var ju nära att dö förut. Du är värd ett mycket bättre öde än att sluta som en narkoman, med allt lidande som det medför!
Ha det bra nu och tänk dig för.
/Kram
Tack för stödet, det känns vemodigt att veta att jag är utan "krycka" imorgon men det förstår du om någon skulle jag tro.
Ego Update:
Planering:
Imorgon ska jag ta en titt på vraket jag voltade med häromdagen, se om något går att rädda eller ej, något att göra i alla fall.
Outa mig inte ni som hajar vem jag är snälla, jag vill gärna behålla kontot och anonymiteten.
Iom att jag blivit uppsagd så borde jag jaga nytt jobb med, men det får faktiskt vänta tills måndag när sjukskrivningen går ut samt att jag hoppas på att bli någotsånär normal i skallen och blåmärkena i armvecken hinner blekna lite (om man nu måste byta om för provjobb eller så så är det ju rätt pinsamt annars).
Tre ggr på sjukan fick jag höra "oj vad stucken du var då", trodde jag skulle skämmas ihjäl för jag gjorde ett lamt försök att flörta med ena donnan innan hon såg det
Fredag och lördag måste jag vara skärpt också, utmaning!
Min gamle far fyller år och min gudson gör det samma, så mina sista får gå 5-600kr på presenter till dom dels av glädje och dels för att jag då inte kan köpa droger om jag nu skulle vilja det, win-win.
Söndag; motionera hela jäkla dagen och sedan möte på arbetsförnedringen på måndag.
Planera kan man ju alltid, hoppas det inte blev för bloggaktigt, det mesta är faktiskt om hur fan jag ska bli fri knaket och min minst sagt brokiga resa dit.
Mod får gärna byta namn på tråden till något lämpligare förresten //Steeeff