Citat:
Ursprungligen postat av
GoldenBlitz.
Tydligen inte. Men en wannabe är du Abu, som "hatar Aina" för att dem bara förstorar problemen. Tänk om alla människor haft den inställningen? Vill inte ens tänka mig hur otryckt samhället hade varit.
Men visst, jag är en nörd och en bortskämt unge eftersom jag förtror mig till ett civiliserat rättsystem.

Vem är aina?
Jag tycker nästan som du angående polisen, utan dem så hade vårt samhälle kollapsat ännu fortare än vad den gör I dagsläget, men du måste förstå en sak, är man skyldig någon pengar så försvinner inte problemet bara för att du går till polisen, mitt råd till TS gäller endast om han verkligen är skyldig, det antyde jag.
Gillar du mitt namn? det betyder "sten´s pappa"
Är du ansvarig för något och du väljer att gå till polisen för att komma undan, så ja, ditt proplem dubblas eller tripplas, minst, är jag en gangsta för att jag tanker sådär? Vakna tönt