Tycker det är märkligt att om Fjanten har skrivit på för böglunda att böglunda isåfall inte presenterar honom.
Elias Fälth har ju böglunda presenterat
https://www.frolundaindians.com/artikel/50711/. Stort grattis till Elias men framförallt till böglunda till föryngringen och det långa evighetskontraktet.
Nåja, allt är inte ljust och glatt i böglundaklubben den egna produkten Dick the Fladderpitt ska lämna
https://www.frolundaindians.com/artikel/50641/. Det står inte vilken klubb han går till, men vi får väl ta det för givet att denna böglundaprodukt är klar för den främsta av främsta NHL-klubbar och att uppgifterna om Davos på elitprospect bara är skrivna utav illasinnade böglundahatare.
Nåja, som sagt undeligt att man inte presenterar Fjanten om han nu vore klar för klubben. Kanske det är så att det inte alls är böglunda som ska ha honom. Kanske det det är ett lag som spelar semifinal? Det finns väl ingen större anledning för böglunda att dra ut på det mer om nu alla kontrakt och skit är skrivna. Vad skulle den anledningen vara isåfall?