Många har sett när docenten i fysikalisk kemi, Jim Olsson bemötte Expressen när de kom o knackade på hans dörr. Han gav de den rätta behandlingen!
Hur skulle ni bemöta pressen på ett roligt o förnedrande sätt? Jag tror, om de kommer in i trapphuset där jag bor, så skulle jag göra följande;
-Knack, knack!
Jag öppnar...
-Hej, jag heter Robban, o det här är Jimmy Fredriksson från Expressen. O nån kameraman bakom.
Jag hade då backat lite, tagit fram min 9 mm tävlingspistol (ligger inom räckhåll från dörren), o sen gått framåt! Sen hade jag sprungit ut i bara t-shirt, utan kalsonger, som jag brukar vara klädd i när jag inte har nått för mig.
Sen skrikit; - Ner på golvet, -Ner på golvet! Händerna bak! Sen satt buntband runt deras händer, förutom kameramannens, som jag hade beordrat en trappa ner för att fortsätta filma det hela.
Sen hade jag ringt polisen o anmält olaga intrång.
Berätta era fantasier om hur ni skulle förnedra journalisterna!