Ända jag gör är pluggar och tränar. Har folk som jag umgås med ibland men skulle inte kunna kalla det vänner. De verkar inte bry sig ett skit. Ingen ringer mig, oftast är det jag som tar initiativet om man ska ses osv. Känns som det kvittar för dom.
Om jag klarar utbildningen och får jobb vad händer då? ska jag jobba o leva ensam tills jag dör? vad är meningen med det?
Jag är en kille föresten, där försvann intresset för denna tråd eller hur?
Att få en tjej jag tycker om verkar vara ganska omöjligt. Inte för att jag är ful. Jag är bara en dålig människa som folk inte gillar, bra tjejer väljer aldrig en sån som mig, inte en chans.
Dricker sällan alkohol och tar aldrig droger numera. Kommit fram till att det blir bäst så men mår ändå jätte dåligt.
Funderar på att begå självmord men känns ju dumt på nått sätt också så vet inte. Vad ska jag göra för att må bättre? inga läkemedel eller droger för jag pallar inte sånt. Orkar inte vända mig till psykiatrin igen för dom skrattar bara åt mig, helt ärligt, de skrattar åt mig och sen sparkar de ut mig.
Känner mig sjukt ensam :/
Vet inte varför jag skriver här men skitsamma.