1. Det skulle bli djävligt krångligt att läsa, visst argumentet är att lägg till anonym1, anonym2 osv till varje nick, men det skulle bara bli krånligt att läsa.
2. Du är själv ansvarig för hur mycket information du lämnar ut om dig själv.
3. Att ignorera inlägg från användare man inte gillar är väl bara bra, så slipper man läsa deras dynga.

Flashback är trots allt ett diskussionsforum, där man själv bestämmer vad/var och från vem man vill läsa/svara.
Enda fördelen som jag ser med ovan förslag är en/ett par forumdelar där man skulle kunna fråga om priser på varor/droger/tillgång på varor i vissa städer osv - detta för att slippa 1.01 regeln i dessa forum, t.ex:
Du har en cykel du vill sälja, då skulle du kunna posta anonymt i den här forumdelen för att få lite tips på pris, men eftersom ingen vet vem du är och heller inte kan PM:a dig så är risken för regelbrott låg.
Utöver detta, så ser jag ingen som helst fördel med ett anonymt forum, tvärt om så tror jag att kvaliteten skulle sjunka om användare tror att de inte behöver stå för det som författas på forumet (självfallet så ska alltid moderatorer kunna se användarnamn för att stävla regelbrott).
Vill man ha ett "anonymt" forum, så finns 4chan vilket man vet innehåller så mycket ren och skär dynga just tack vare anonymiteten.