2012-06-28, 02:42
  #1
Medlem
Citat:
En svensk man i 40-årsåldern har gripits av polisen på semesterön Koh Samui i Thailand. Uppgifterna är ännu så länge knapphändiga. Men enligt poliskällor på ön så hade mannen betydande mängder kokain i sitt förvar.

http://blogg.jankallman.com/?p=9569

Någon som vet mera?
Citera
2012-06-28, 10:45
  #2
Medlem
johnthedickholmess avatar
Fy fan va korkade människor är...gång på gång...när 1 exstacy kan ge fängelse så vandrar folk omkring med Cola...
Citera
2012-07-18, 11:30
  #3
Medlem
Citat:
Den svensk i 40-årsåldern som greps på Koh Samui tidigare i somras, misstänkt för kokaininnehav är nu släppt mot borgen i väntan på rättegång. Datum är inte utsatt. Polisen säger bara att mannen hade en “ansenlig mängd” kokain i sitt förvar. Knarket ska nu analyseras innan rättegången. Svensken misstänk haft planer på att sälja kokainet.
http://blogg.jankallman.com/
Citera
2012-07-19, 22:27
  #4
Medlem
Om han är "släppt mot borgen", vilket låter som att han lyckats muta sig ut, så är det väl bara att sig ut ur landet illa kvickt. Skulle knappast stanna kvar och invänta en rättegång.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in