Citat:
Ursprungligen postat av AlisterG
Jag skulle behålla de gröna. De kan du använda till både de mörkblå och grå kavajerna, och den mörkblå pullovern. Och så är de snygga. Sambon vänjer sig.
Citat:
Ursprungligen postat av Pörr
Det kanske inte är den mest klassiska färgen, men samtidigt kan det ju vara lite tråkigt att bara köra på brunt, beige eller marinblått, så varför inte.
Tack pojkar! Jag testade dem dock med diverse kavajer och pullovers och det verkar nog tyvärr vara så att ett par marinblå gör sig bättre till merparten av plaggen. Eller ett par buteljgröna, men det är ju inte den lättaste färgen att hitta (har jag bittert fått erfara). Ströms hade något liknande när jag var där idag, men ändå inte riktigt rätt. Det och att byxorna var på tok för smalspårade för att tillfredsställa mina önskemål.