Jajaja ok innan alla halva världen attackerar mitt ansikte med ord... kanske lite dumt att fråga ifall det kan hamna hos polisen, men anledningen till det är att en vän till mig blev polisanmäld för något liknande (som inte kom någon vart). Jag vill inte ta några stora risker.
Det där med telefonnummer.. Hur svårt kan det vara att köpa ett nytt simkort. Alla har ju ändå minst ett gammal simkort som bara ligger och ruttnar i nån låda.
Citat:
Ursprungligen postat av Mackan09
vill du verkligen reta upp folk och få dem att fundera så ändra ditt nuvarande namn istället för att skapa ett nytt konto. De måste ju ändå godkänna dig som vän innan du kan börja skriva i deras loggar. Dessutom får du reda på vilka som är dina riktiga vänner så att säga, de som listar ut att det är du som bytt namn, de kommer nog bara skratta åt det. Medan de som undrar vem du är kan du bara klippa bort och du slipper deras irriterande statusuppdateringar!
Det är väl inga problem? Jag kan lägga till tusen personen och minst 700 kommer att godkänna. Nuförtiden vill ungdomar visa för andra att de har många vänner och är populära. Därför accepterar de alla random vänförfrågningar mer än gärna.
Citat:
Ursprungligen postat av AzkO
Agera drygt med ditt riktiga konto istället. Stå för vad du säger och tycker.
Förr gjorde jag det, men det ledde till slagsmål. Killen fick en bruten näsa och hans mamma polisanmälde mig. Men de hade för få bevis så det var tur det. Jag vill bara inte vara med om sånt nån mer.