Citat:
Ursprungligen postat av tommy_t
Läggning syftar bara till vilket kön man är intressarad av. En pedofil kan alltså vara heterosexuell fast med den sexuella avikelsen pedofili.
Enligt mina tvivelaktiga kunskaper =) så är näst intill alla pedofiler bisexuella, pluxor kan ju komma med ett uttalande om det inte stämmer, men det är vad jag har läst i alla fall.
Sen är det ju som många sagt, HMF är en lag som är politiskt korrekt, och allting beror på omständigheter. Hade det varit OK att knulla barn så hade det varit HMF om du hetsat mot dem, men nu är det inte det och då kommer du heller inte att dömas för det, troligtvis/förhoppningsvis inte. Men skulle lagen utövas konsekvent så borde du bli dömd för det, precis som om du hetsar mot vita, heterosexuella, men där blir du ju inte heller dömd