Citat:
Ursprungligen postat av Caine777
Men ta Tumbafallet då, där var ju tjejen i 30-årsåldern, eller hur? Hon hade dessutom knullat med två av männen tidigare, men just den kvällen blev de anmälda för våldtäkt. Där var alla helt säkra på att de var skyldiga, eftersom:
1. Kvinnor aldrig ljuger om våldtäkt
2. Kvinnor vill aldrig ha sex med mer än en man åt gången
och (och det här är såklart viktigast)
3. Männen var svartmuskiga rasfrämlingar
Tumbafallet har det skrivits en mängd ifrågasättande artiklar om kvinnans agerande och det finns många, mig själv inkluderad, som tycker att det ligger rätt mycket hund begraven i det fallet. Det fallet har på intet sätt hanterats som om de var självklart skyldiga förutom av en liten elitgrupp av rödstrumpor som stöder sig på dina punkt 1 och 2 ovan.
Måååååånga andra tror mer på männen. Skickar man ett sms om att man har fyra kåta syrianer med sig hem så är man inte helt omedveten.
Att man tror att tjejen ljuger i det här hockeyfallet har inte ett smack att göra med att de är svenskar utan bara att göra med att:
1. De är kändisar. Finns rätt gott om brudar som diggar sånt.
2. Polisen lade ned fallet på fem röda.
Det behöver iofs inte betyda att hon ljuger medvetet - bara att hon känner sig jävligt billig och inte har en aning om vad våldtäkt är. Men fortsätt gärna krysta fram rasmotiv till varför man tror mer på hockeyspelarna om det stämmer bättre med din världsbild.