Citat:
Ursprungligen postat av Sikkan
Lugnt.. men med tanke på vad datorn ska klara av, går det inte att koppla till en separat monitor med bättre förutsättingar då?
Eller är tanken att alla ska sitta runt en liten 15,6" skärm och titta på? Jag är oinsatt i ämnet så jag frågar bara

Tanken är jag själv ska sitta och ligga framför den

Men då jag kommer ligga i sängen en hel del så kommer jag konstant omplacera och vända på mig och då orkar jag inte göra samma med laptopen.
Nån TV har jag inte då jag inte kollar på TV. Nån Platt skärm har jag inte heller (kör på CRT sen 5 år ungefär och som jag hoppats byta ut iom köp av laptop i ungefär 2-3 år men alla TN skärmar ha hittils skrämt).
Men, får jag inte nys om en helt okej IPS laptop inom de närmaste 2-3 månader då ger jag upp och väljer en med TN panel.