Citat:
Ursprungligen postat av Dweezil78
"- En hel del av de som underkänts har bristande erfarenhet och dåliga körkunskaper. I vissa fall har det varit trafikfarliga incidenter som krävt ingripanden för att undvika en olycka,"
Så nu är det slut på alla förare som fått sina körkort i Kornflakes-paket.

oj oj, ja så dålig är nog inte jag på att köra bil
Men är det någon chaufför här som kan svara på en sak.. jag ser ofta att taxi bilar antingen bara står still och att chauffören sitter och läser en tidning. Eller antingen att en bil bara kör runt i stan och väntar på en körning. Är det så att när man har sitt pass så får man köra hur man vill? t.ex. om jag kör ett pass så kan jag bara köra runt i stan och titta på allmänheten tills jag får en körning?
Jag förstår nog att man inte kanske kan köra hur mycket tom körningar som helst, typ 40 mil tomkörning kanske är fel.. men bara köra runt liksom till jag får en körning.. eller kanske det finns en viss begränsning hur mycket tomkörning det får vara?
Låter ju riktigt trevligt att få köra bil helt gratis runt runt