Citat:
Ursprungligen postat av
WilleGarvin
Du har aldrig tänkt på att orsaken till att anmälan läggs ned kan vara att de inte går att styrka att det begåtts något brott?
Det finns ju inte ett enda bevis för att strimmorna är chemtrails så det är väl självklart att anmälan läggs ned.
När du nekar för att bevis finns, är det för att du stänger ögonen och hjärnan, då du visar alla tecken på att ha rollen som grindvakt på heltid. Shill - om du vill....(och du vill).
Om nån skal avgöra om bevis faktiskt är bevis, är det inte du, men rettsapparaten och expertkompetens och det finns många exempel, även om anonyma grindvakter förnekar typ decennier.
Vi pratar inte om att anmälan läggs ned, men att dom försvinner och ingen säger nåt.
Detta ser vi i många länder, inom många typer brott. (Djupa) staten gör så, men det går inte att läsa i tidningen då dom inte skriver om detta.