2011-10-15, 13:51
  #1
Medlem
Hjälp snälla!
Jag har inte rört min Ipod touch på kanske ett halvår nu och det står att den är avaktiverad och att jag skall ansluta till Itunes och när jag gör det kan den inte hitta min ipod för att den är låst?

Jag misstänker att min dotter knappat in fel lösenord för många gånger. Finns det något jag kan göra eller måste jag köpa en ny?

Det var så längesen jag köpte den så tror inte kvittot finns kvar.
Citera
2012-04-17, 18:06
  #2
Medlem
RedPimps avatar
Du kan Göra en återställning på din Ipod.
Löser alla problem
Citera
2012-04-17, 18:14
  #3
Bannlyst
Inga problem!

När en iDevice avaktiveras så återaktiveras den oftast efter max 8 timmar. Skulle den inte göra det så är det bara att ansluta den till datorn och köra iTunes. Då kommer du få all information som du behöver.
Citera
2012-04-19, 08:03
  #4
Moderator
intermittentexplosivitets avatar
Min iPod-touch har varit på vift och någon har gjort den "disabled". Jag har pratat med support och gjort som de sagt. Trots detta får jag felmeddelande vid återställning: "felkod 20"?
Någon som vet något och kan hjälpa till?
Citera
2012-04-19, 17:49
  #5
Moderator
intermittentexplosivitets avatar
Tre timmar tog det, men nu är det fixat. Tack för hjälpen!
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in