Citat:
Ursprungligen postat av quickerlicker
Vad och tittade lite på vilka moderatorer som är huvudansvrig inom vilka sektioner, är väldigt nyfiken på det jag skrivit i rubriken, är dessa sektionerna slumpmässigt utvalda till moderatorer eller har de stor kunskap inom dem?
Stor kunskap är ju inte alltid så lätt att bedöma...jag är t ex mod i Musik och även om jag själv kallar mig musiknörd så skulle jag aldrig kalla mig expert så kortfattat kan man nog säga att i de flesta fall är vi mods i de forum vi är för att vi är intresserade av ämnet, inte för att vi kan allt om det.
Citat:
Ursprungligen postat av quickerlicker
Tack för ditt svar, det uppskattas!
Jag kanske lägger mig lite off-topic i min egen tråd men när jag väl är igång, har någon av moderatorerna på flashback någon "lön" eller privilieger (bortsett från makt)?
Kort sagt nej. De enda privilegierna vi har är väldigt illusoriska, men de flesta gör det säkert av samma skäl som jag: att det är viktigt och att det trots allt är rätt kul.