Citat:
Ursprungligen postat av Litenklen
??? Är det så svårt?
Akuten eller stå ur med dina "besvär".........
Och här är du och buttrar runt i medicintrådar igen. Ge dig iväg på andra äventyr istället för här är du ju bara dryg och otrevlig!
OnT: Jepp, det är mycket möjligt att du fått hemorrojder. Men eftersom att du har haft rännskita ett par dagar så känns det som om (precis som en annan skribent skrev) att det är mycket möjligt att du skitit sönder hålet, haha. Jag har en kompis som gjorde det för ett par år sedan, och det slutade faktiskt med att hon fick åka in till sjukhuset för att få det kollat då det aldrig gick över. Då fick hon någon salva och efter en vecka var det bra.
Känns det inte bättre på måndag eller tisdag skulle jag säga att du kanske ska ringa vårdcentralen. Inte ska du gå runt med ett brinnande rövhål allt för länge i alla fall, hur pinsamt det än känns att gå dit. Kom ihåg: Läkare har sett ALLT!