2011-08-27, 21:11
  #1
Medlem
Christopher.s avatar
Känner att jag skulle vilja ha rejält med spö, vilken kampsport ska man satsa på?
__________________
Senast redigerad av Christopher. 2011-08-27 kl. 21:14.
Citera
2011-08-27, 21:20
  #2
Medlem
Gameboy92s avatar
MMA eller Muay Thai men det kommer förmodligen inte gå för hårt åt om du är nybörjare. Gå på krogen och jävlas istället.
Citera
2011-08-27, 21:21
  #3
Medlem
Christopher.s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Gameboy92
MMA eller Muay Thai men det kommer förmodligen inte gå för hårt åt om du är nybörjare. Gå på krogen och jävlas istället.

Kan inte jävlas, får kicken om jag blir dömd. Jag vill under lagliga former bli spöad och eventuelltdela ut stryk.
Citera
2011-08-27, 21:28
  #4
Medlem
Haustis avatar
Om man vill göra det i syfte att lära sig ta smällar är det bara att söka upp en bra klubb och be någon av de duktigaatt sparras mot dig. De vet hur hårt de kan slå och hur intensivt.

Jag har själv prövat detta vid ett tillfälle, och det fanns en snäll kille där som delade ut slag mot huvud och en skön spark i sidan!
Citera
2011-08-27, 22:38
  #5
Medlem
lendrygghs avatar
Här har du lite att gotta dig i: http://sv.wikipedia.org/wiki/Pankration
Citera
2011-08-28, 17:13
  #6
Medlem
PsychoRastaSkinheds avatar
Gå till en liten mma klubb och träna. När du får börja sparras så försöker du sänka varenda jävel och har du tur så gör du folk på klubben förbannade och får gå några matcher mot de avancerade i fullkontakt.
Citera
2011-08-30, 17:02
  #7
Medlem
Jernvantes avatar
Lethwei

http://www.youtube.com/watch?v=ksIghwvabws
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in