Citat:
Ursprungligen postat av Mr.Maaze
Prata med en vanlig livsmedelsaffär, de borde ha en hel del. Eller bussbolag om de inte har gått över till kontantfria bussar som de har gjort på en hel del ställen nu.
Mr.Maaze
På livsmedelsaffären så tror jag nästan att dom ger ut mer mynt än dom får! ser ofta att dom fyller på med mynt nämligen. bussarna tror jag inte har så mycket mynt, de flesta betalar med kort.
Men tack ändå, ska ge det ett försök i vilket fall
Citat:
Ursprungligen postat av micaele
Fråga runt på alla banker i ditt närområde. Dom borde kunna beställa hem mynt nog för att tillfredsställa ditt behov.
Får man fråga vad du har tänkt använda dessa till? Badkar á la von Anka?

Mycket bra ide att be dom beställa hem mynt! problemet är att jag samlar på mynt av vissa årtal, så jag kommer ju ge tillbaka dom igen! och sen vilja ha nya, så det är ju ett litet problem. dom vart lite lack när jag kom med 500 kr och bad att få byta till nya